Dzień dobry! Dziękuję za zainteresowanie Fotokulinarnie.

Fotokulinarnie to blog kulinarny przede wszystkim z przepisami, ale także poradami i artykułami kulinarnymi, oraz wpisami o podróżach i stylu życia.

Przepisy są dopracowane, szczegółowe i przygotowywane tylko z dobrych jakościowo, sprawdzonych produktów. Opatrzone są wysokiej jakości autorską fotografią, na której stylizuję potrawy tak by wyglądały jak najsmaczniej. Wszystkie treści są mojego autorstwa. Całość przedstawiona jest w czytelny i estetyczny sposób. Strona jest w pełni mobilna i przyjazna Czytelnikom, a przepisy mają złożony system kategoryzacji, który ułatwia wyszukiwanie. Wpisy ukazują się regularnie, a ja utrzymuję stały kontakt z Fanami poprzez social media.

Dzięki temu blog Fotokulinarnie zdobył duże grono Czytelników i Fanów, które cały czas się powiększa. Jest miejscem dla osób ceniących dobre jedzenie oraz jakość i estetykę.

Jeśli Twój produkt wpisuję się w ideę mojego bloga, może zainteresować moich Czytelników i być dla nich przydatny, to serdecznie zapraszam do współpracy.

Więcej o mnie i o filozofii bloga, można przeczytać na stronie O blogu. Po informacje o moich wystąpieniach w mediach oraz prowadzonych warsztatach kulinarnych, zapraszam na stronę Media i warsztaty.

 

Korzyści ze współpracy z Fotokulinarnie

Dotarcie do dużej liczby odbiorców zainteresowanych konkretną tematyką

Blog posiada duże grono Czytelników i Fanów. To osoby wymagające, szukające dobrego, naturalnego jedzenia i rzetelnych, szczegółowych informacji, głównie kulinarnych. Reklama na moim blogu, to możliwość dotarcia do konkretnej grupy odbiorców, których zainteresują nowe, wartościowe produkty żywnościowe, wysokiej jakości sprzęt AGD, czy ciekawe miejsca i wydarzenia. Czytelnicy bloga to w większości ludzie w wieku od 18 do 44 lata, w tym ze znaczącą przewagą osób w wieku 25 do 34 lata. 73% osób odwiedzających blog to kobiety.

Pozytywny obraz marki

Fotokulinarnie to blog o wysokiej jakości i estetyce. Wpisy oraz przekaz w social mediach charakteryzuje wysoki poziom. Mogę to zapewnić dzięki doświadczeniu zawodowemu w grafice, fotografii, marketingu i copywritingu. Publikowane wpisy spotykają się z pozytywnym odbiorem Czytelników, a blog jest lubiany. To wszystko przekłada się również na pozytywny obraz marki, z którą współpracuję.

Estetyczne przedstawienie produktu

Zawodowo zajmuję się, między innymi, fotografią kulinarną i eventową. Dzięki temu wpisowi sponsorowanemu towarzyszyć będzie wysokiej jakości fotografia ze stylizacją, która estetycznie przedstawi reklamowany produkt. Relacje z miejsc i wydarzeń będą profesjonalne i ciekawe.

Umiejscowienie produktu w gronie produktów wysokiej jakości

Na blogu publikuję przepisy z wysokiej jakości, naturalnych produktów, bez szkodliwych dodatków czy gotowców. Umiejscawia to reklamowany produkt w gronie sprawdzonych, wysokiej klasy produktów, które osobiście mogę polecić moim Czytelnikom.

Przedstawienie produktu w Internecie

Internet jest najpopularniejszym źródłem informacji o nowościach, jednocześnie kreującym opinie i gusta. Reklama na blogu to najlepszy sposób bezpośredniego dotarcia do określonej grupy odbiorców i możliwość późniejszej interakcji z nimi. Wpis sponsorowany pozostaje na blogu i generuje ruch jeszcze przez długi czas po publikacji. Dzięki temu, że Fotokulinarnie jest silne technicznie i zawiera dużo wartościowej i unikalnej treści, wysoko pozycjonuje się w wyszukiwarce Google.

 

Miesięczne statystyki bloga wg Google Analytics

Od 1 do 31 stycznia 2017 roku blog odnotował następujące statystyki:

208 746Odsłony
116 294Unikalni użytkownicy
148 533Sesje
00:01:13Średni czas
28,2%Powracający użytkownicy

Fotokulinarnie w mediach społecznościowych

10 najpopularniejszych przepisów Fotokulinarnie

Oryginalne włoskie ciasto na pizzę i sos
Smażona pierś kaczki
Gulyásleves – węgierska zupa gulaszowa
Prawdziwa włoska Lasagne Bolognese
Paszteciki z mięsem
Tort Pavlova z truskawkami
Sos pomarańczowy
Pieczona pierś z indyka
Krem z pieczarek
Twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem

 

Formy reklamy i współpracy z Fotokulinarnie

Banery reklamowe

Proponuję sprzedaż miejsca na baner reklamowy w prawej kolumnie bloga, widocznej na każdej podstronie, na określony czas. Są to poziome banery w formatach 300×150 px lub 300×250 px. Kolumna i znajdujące się w niej banery, ulegają proporcjonalnej zmianie rozmiaru zależnie od rozdzielczości ekranu.

Linki sponsorowane

Oferuję umieszczenie linku sponsorowanego w nowododawanym lub w już istniejącym przepisie / artykule. Obejmuje to:
– link do produktu w przepisie na liście składników / użytych akcesoriów lub w artykule
– w przypadku nowododawanego wpisu, poinformowanie o przepisie na Facebooku, Google+, Instagramie i Pintereście

Wpisy sponsorowane

Wpisem sponsorowanym lokującym produkt może być przepis, porada kulinarna, wpis DIY, czy artykuł na tematy kulinarne lub lifestylowe.
Oferuję lokowanie produktów żywnościowych, akcesoriów kuchennych, dekoracji do kuchni i jadalni, produktów lifestylowych. Lokowanie obejmuje:
– informację o wykorzystanym produkcie w opisie przepisu / w artykule
– link do produktu w przepisie / w artykule
– wykonanie i umieszczenie w przepisie / artykule zdjęcia przedstawiającego potrawę wraz z produktem lub produkt w stylizacji. Jest to drugie zdjęcie we wpisie znajdujące się pod treścią
– poinformowanie o wpisie na Facebooku, Google+, Instagramie i Pintereście

Relacje

Proponuję również obszerne fotorelacje z podróży np. do miejscowości lub regionów turystycznych lub z miejsc np. z restauracji lub hoteli. Relacja obejmuje:
– informację o miejscu, regionie, atrakcjach
– link do wskazanej strony
– obszerną fotorelacje (kilkanaście do kilkudziesięciu zdjęć) przedstawiającą najważniejsze atrakcje i uroki danego miejsca
– poinformowanie o wpisie na Facebooku, Google+, Instagramie i Pintereście
Przykładowe relacje z moich podróży.

Recenzje

Oferuję recenzowanie produktów żywnościowych, sprzętu AGD, akcesoriów kuchennych, dekoracji do kuchni i jadalni, produktów lifestylowych. Recenzja obejmuje:
– przedstawienie produktu i jego cech
– przedstawienie plusów i minusów produktu
– moją subiektywną opinię na temat produktu
– wykonanie i umieszczenie w recenzji zdjęć produktu w stylizacji, produktu w użyciu lub przygotowanej z niego potrawy
– poinformowanie o wpisie na Facebooku, Google+, Instagramie i Pintereście

Konkursy

Mogę przeprowadzić konkurs dla Czytelników, z nagrodami ufundowanymi przez sponsora. Konkurs będzie promowany na Facebooku, Google+ i Instagramie.

Lokowanie produktu w mediach społecznościowych

Proponuję promowanie produktu tylko w social mediach, poprzez post ze zdjęciem opublikowany na Facebooku, Google+ i Instagramie bloga.

Publikacja przepisów i artykułów

Publikuję istniejące przepisy i artykuły w prasie i na portalach lub też tworzę nowe przepisy bądź piszę artykuły na zamówiony temat czy z wykorzystaniem konkretnego produktu.

Sprzedaż zdjęć

Wszystkie zdjęcia ilustrujące bloga są na sprzedaż na zasadzie licencji.

Sesje fotograficzne

Oferuję wykonanie sesji zdjęciowych w moim domowym studiu fotograficznym. Wykonuję zdjęcia produktu w dopasowanej do niego stylizacji, zdjęcia packshotowe produktu lub zdjęcia przygotowanych przeze mnie potraw (wybranych przez klienta lub zaproponowanych przeze mnie) z wykorzystaniem produktu klienta.

Warsztaty kulinarne

Mogę poprowadzić warsztaty kulinarne dla kameralnych grup lub pokazy kulinarne. W dziale Media i warsztaty znajduje się podsumowanie dotychczas prowadzonych przeze mnie warsztatów.

 

Zasady współpracy

1. Nie jestem zainteresowana współpracą barterową ani wymianą linków. Wyjątkiem mogą być: publikacja przepisów i artykułów w zamian za publikację w ciekawym lub poczytnym magazynie oraz wyjazdy sponsorowane, których efektem jest relacja ze zdjęciami na blogu.

2. Współpraca oraz reklama na blogu jest płatna. Wyceny dokonuję indywidualnie, zależnie od charakteru współpracy i jej zakresu. Cykl rozliczeń ustalany jest indywidualnie.

3. Prowadzę działalność gospodarczą i wystawiam rachunki. Nie jestem płatnikiem VAT – przesłane ceny są cenami brutto.

4. Wykupienie reklamy na blogu nie wiąże się z przekazaniem praw autorskich do treści i fotografii na rzecz reklamodawcy, ani z udzielaniem dodatkowych licencji. Prawa autorskie do treści, fotografii i wizerunku pozostają po stronie Fotokulinarnie. Klient może wykorzystać fotografie i treści, na zasadzie udzielonej licencji, w ramach osobnej, dodatkowej stawki.

5. Wszystkie wpisy oraz linki reklamowe we wpisach są oznaczane jako treści sponsorowane, zarówno dla Czytelników jak i dla Google’a.

6. Możliwa jest współpraca jedynie z reklamodawcami, których produkty wpisują się w charakter kuchni na blogu. Produkty, których sama użyłabym i mogłabym z czystym sumieniem polecić Czytelnikom. Więcej o filozofii bloga i moim gotowaniu, można przeczytać w dziale O blogu.

7. Nie ma możliwości zamieszczania na blogu gotowych, przesłanych treści. Wszystkie teksty tworzę samodzielnie. Duża ilość szczegółów, informacji i oczekiwań odnośnie współpracy jest mile widziana, jednak traktuję je jedynie jako wytyczne do przygotowania materiału. Moje opinie są subiektywne. Istnieje możliwość, że produkt nie spełni moich oczekiwań i wydam recenzję negatywną.

 

Kontakt

W sprawie szczegółów współpracy oraz wyceny powyższych form współpracy, proszę o kontakt na adres: [email protected]Lubisz? :)